Usługa dla osób głuchych i słabosłyszących

Sąd Rejonowy w Pruszkowie realizując zapisy ustawy z dnia 19.07.2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online.
Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza języka migowego online można skorzystać na dwa sposoby:

1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Sądu, gdzie znajduje się stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między Interesantem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.

2. Z usługi można także skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.
Usługa dostępna jest po kliknięciu w piktogram  otwiera się w nowym oknie

Usługa dostępna jest po kliknięciu w piktogram Usługa tłumacza migowego

W przypadku występujących problemów proszę zapoznać się z Instrukcją użytkowania tłumacza online języka migowego.

Zakres informacji udzielanych za pośrednictwem tłumacza on-line zgodny jest z treścią Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18.06.2019 r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych (Dz.U. 2019.1141). Jednocześnie informujemy, iż korzystanie z w/w systemu nie zastępuje tłumacza przysięgłego języka migowego w procesie sądowym.

Tłumacz on-line języka migowego jest dostępny w:
W Biurze Obsługi Interesanta mieszczącego się w budynku Sądu Rejonowego w Pruszkowie przy ul. Kraszewskiego 22 w godzinach urzędowania Sądu.

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy w Pruszkowie
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Opublikowany dnia: 2021-09-08 09:11
Opublikowany przez: Patrycja Kubicka
Aktualizowany dnia: 2021-09-12 20:17
Aktualizowany przez: Patrycja Kubicka
Zatwierdzony przez: b/d
Licznik odwiedzin: 48